„Puškini sügisballi“ läbiviimisest Paju koolis
Sel aastal tähistati traditsiooniliselt Tsarskoje Selo lütseumi päeva, lütseumi kasvandike seas oli ka geniaalne vene poeet Aleksandr Puškin.
„Puškini sügisball“ toimus 17.oktoobril 2018 Paju koolis. Teema: «Уж небо осенью дышало».
Meie kooli esindasid:
5а klass – Maria Misnik, Viktor Drozdov;
6а klass – Polina Kurakina;
7а klass – Daniil Mikenin.
Lastel oli vaja järgida kindlat riietusstiili: tütarlastel balli-teemaline kostüüm või pikk kleit, poistel – frakk või klassikaline kostüüm, samuti valmistada kooli poolt ette üks loominguline esitlus. Lapsed suutsid ainult kolme proovi põhjal õppida selgeks nii polka, galopi, kontratantsu kui ka poloneesi.
Loomingulise ülesandega sai suurepäraselt hakkama Polina Kurakina, kes esitas 19.sajandi helilooja B.Jurjevi romansi ning seda aitas ette valmistada muusikaõpetaja Natalja Sazonova. Ball lõppes teejoomisega. Kõik osalejad said kiituskirjad ning magusad auhinnad.
Loodame, et suurepärane sügismeeleolu ja rõõm ballist jäävad lastele kauaks meelde!

Irina Uskova
Vene keele ja kirjanduse õpetaja

О проведении «Осеннего Пушкинского бала» в Паю школе
В этом году традиционно отмечался День Царскосельского императорского лицея, среди воспитанников которого был и гениальный русский поэт Александр Сергеевич Пушкин.
«Осенний Пушкинский бал» состоялся 17 октября 2018 года в Паю школе. Тема: «Уж небо осенью дышало». Нашу школу представляли:
5а класс – Мисник Мария, Дроздов Виктор;
6а класс – Куракина Полина;
7а класс – Микенин Даниил.
Ребятам необходимо было соблюсти обязательный дресс-код: девочки - костюм согласно теме бала или длинное платье, мальчики – фрак или классический костюм, а также подготовить один творческий номер от школы. Ребята смогли всего за три репетиции выучить и польку, и галоп, и контрданс, и даже полонез.
С творческим заданием успешно справилась Полина Куракина, которая исполнила романс Б.Юрьева, композитора 19 века, а подготовить его помогла преподаватель музыки Сазонова Наталья Викторовна.
Бал закончился чаепитием. Все участники получили похвальные грамоты и сладкие призы.
Надеемся, что замечательное осеннее настроение и радость от бала останутся у ребят надолго!

Ускова Ирина Викторовна
Преподаватель русского языка и литературы

19-10-2018