Kultuuriranits

2021-2022 õppeaastal kuulutas Kultuuriministeerium välja projekti „Kultuuriranits“, milles osalemine võimaldab lastel ja koolinoortel õpiprogrammi käigus käia teatris, näitustel, muuseumides, kinos.
Haridusprogrammide kuraator Julia Issajeva pakkus meie kooli õpilastele käia muuseumitundides Kunstigaleriis ja Narva linnuses. 2.juunil said 4а, 5а ja 6а klassi õpilased teada pika Hermani saladustest, lugesid üle kuulsa torni trepiastmed, mitu korrust ning salanurka seal on, kuulsid Hermani torniga seotud ilusaid legende ja tõestisündinud lugusid. 9b klassi õpilased sukeldusid heameelega keskaega. Iidse linnuse seinte vahel proovisid nad ette kujutada, kuidas inimesed elasid ilma elektri ja kütteta, mida söödi mitu sajandit tagasi, ning proovisid isegi hanesulega kirjutada. Lapsi ootavad ees uued teemaekskursioonid, mis tähendav uusi muljeid, avastusi ja seiklusi.
Täname kõiki muuseumi töötajaid kaasahaaravate ekskursioonide ja meistriklasside eest.

Kultuuriranits
В 2021-2022 учебном году Министерство Культуры объявило проект «Kultuuriranits» ,участие в котором позволяет детям и молодежи в рамках учебной программы посещать театральные представления, выставки, музеи, кинотеатры.
Куратор образовательных программ - Юлия Исаева, предложила ученикам нашей школы посетить музейные занятия в Художественной галереи и в Нарвском замке. И 2 июня ученики 4а, 5а и 6а классов узнали загадки длинного Германа, посчитали, сколько ступенек в знаменитой башне, сколько этажей и потайных укромных уголков, услышали красивые легенды и реальные истории, связанные с башней Германа. А ученики 9 б класса с удовольствием окунулись в мир средневековья. В стенах старинного замка ребята попробовали представить, как жилось людям без электричества и отопления, что употребляли в пищу жители несколько сотен лет назад, и даже попробовали написать гусиными перьями. Впереди ребят ждут новые тематические экскурсии, а значит и новые впечатления, открытия и приключения.
Благодарим всех сотрудников музея за увлекательные экскурсии и мастер-классы.

06-06-2022