Koostöö Narva noortekeskusega

Õue minnes muutuvad nii lapsed kui ka täiskasvanud aktiivsetes liiklejateks.
Kõik teavad liikluseeskirju ning järgivad neid.Kuid mõnikord on õues halb ilm või tuleb koju minna pimedal ajal, siis sellistes tingimustes oleme autojuhtidele halvemini märgatavad. Et end kindlustada, on vaja kanda helkureid ning tagada nende nähtavus liiklusvahendite juhtidele.
Narva noortekeskuse spetsialistid Veera Sergejeva ja Kirill Gussev viisid 30.septembril 1a klassi õpilastele ja 1.oktoobril 9a klasside õpilastele läbi helkurite valmistamise meistriklassi ja andsid võimaluse neid ise oma kätega valmistada. Kõige lihtsamaini valmistatavad ning mugavamad kasutamises on lastele rippuvad helkurid. Neid saab kinnitada kottidele, ranitsatele ning seljakottidele. Seepärast esimese klassi õpilased valmistasid just selliseid helkureid. Lõpuklassi õpilastele pakuti keerulisemat varianti, Kõik meistriklassis osalejaid jäid oma töö tulemustega rahule. Tänu sellele muutusid meie kooli õpilased palju silmapaistvamateks pimedal ajal ning mis kõige tähtsam - helkur aitab tagada lapse liiklemisohutuse tänaval.

Сотрудничество с Нарвским молодежным центром
Выйдя на улицу, как дети, так и взрослые сразу становятся активными участниками дорожного движения.
Все знают эти правила и все их соблюдают.
Но иногда на улице бывает плохая погода, или приходиться возвращаться домой в тёмное время суток, в этих условиях мы становимся для водителей автотранспорта менее заметными. Чтобы обезопасить себя необходимо обязательно одевать светоотражающие элементы и обеспечивать видимость этих предметов для водителей транспортных средств. 30 сентября для учащихся 1а и 1 октября для учеников 9а классов специалисты Нарвского молодежного центра Вера Сергеева и Кирилл Гусев показали мастер-класс по изготовлению светоотражателей и предоставили возможность сделать их своими руками. Наиболее простые в изготовлении и удобные в использовании для детей являются светоотражатели в виде подвески. Их можно крепить на сумках, ранцах и рюкзаках. Поэтому первоклассники изготовили именно их. А для выпускников был предложен более сложный вариант. Все участники мастер-класса остались довольны результатами своей работы. Благодаря этому занятию ученики нашей школы стали более яркими и заметными в темноте, а главное, светоотражатель обеспечит безопасность передвижения ребёнка на улице.

01-10-2021