Rahvusvaheline ajaloofestival „Narva lahing“
17.novembril toimus Narva linnuse müüride alla rahvusvaheline ajaloofestival „Narva lahing“.
Põhjasõja sündmuste rekonstruktsioonis osalesid sõjaajalooklubid Rootsist, Norrast, Soomest, Venemaalt, Lätist ja Eestist.
Meie kooli õpilased Darja Martšenkova, 9a klassist ja Aleksei Andrianov, 9b klassist olid antud ürituse osalejad ja käisid Rootsi ballil.
Osalejatelt nõuti kostüümi: noormeestele tavakostüüm või ajalooline kostüüm 18. sajandi stiilis, tütarlastelt oodati pikka kleiti või ajaloolist kleiti 18.sajandis stiilis. Oodati ka teadmisi Narvaga seotud Põhjasõja ajaloost.
I.Uskova
Vene keele ja kirjanduse õpetaja

Международный исторический фестиваль «Нарвская баталия»
17 ноября в стенах Нарвского замка прошел международный исторический фестиваль «Нарвская баталия».
В реконструкции событий Северной войны участвовали военно-исторические клубы из Швеции, Норвегии, Финляндии, России, Латвии, Эстонии.
Ученики нашей школы Марченкова Дарья, 9а класс, и Алексей Андрианов, 9б класс, стали участниками данного мероприятия и побывали на Шведском балу. От участников требовалось наличие костюма: для юношей обычный костюм или исторический костюм в стиле 18 века, для девушек длинное платье или историческое платье в стиле 18 века.
Приветствовались также и знания по истории Северной войны, связанные с Нарвой.
Ускова И.В.
Преподаватель русского языка и литературы

17-11-2018