«Oma kätega valmistatud helkurid»

Helkurid ehk fliсkerid on loodud selleks, et inimest märgataks pimedas igal aastaajal.
Praegu võib neid soetada erinevate kujudega: mänguasjad, käevõrud, märgid ning nendega saab kaunistada jope, kampsuni, käe- või seljakoti. Samuti võib helkuri valmistada ka oma kätega. Just nii tegidki 26.jaanuaril 5a klassi õpilased koos Narva noortekeskuse spetsialisti Tatjana Mišinaga, osaledes helkurite valmistamise meistriklassis.
Õpilased said neid valmistada helkurlindist ning kaunistada pärlitest dekoratiivelementidega. Nüüd kaunistavad eredad kiilid kooliseljakotte, ning mis peamine – tagavad pimedas sõiduteel liiklemise ohutuse.

«Фликеры своими руками»

Отражатели или фликеры созданы для того, чтобы сделать заметнее человека в темное время суток, в любое время года.
Сейчас можно приобрести их в виде: игрушек, браслетов, наклеек, значков и украсить ими куртку, кофту, сумочку или рюкзак. А можно изготовить своими руками. Именно так и поступили 26 января ученики 5а класса вместе со специалистом НМЦ Татьяной Мишиной, приняв участие в мастер-классе по изготовлению отражателей. Ребятам были предложены заготовки из светоотражающей ленты, а для украшения декоративные дополнения в виде бусинок.
Яркие стрекозы теперь украшают школьные рюкзаки, а главное, - обеспечивают безопасность передвижения по проезжей части в тёмное время суток.

26-01-2022